Gluteus-Rumpmaskin CL Fitness. Rumpmaskinen ger effektiv träning av baksida lår och rumpa.

Gluteus-Rumpmaskin CL Fitness hjälper till att förebygga och behandla muskelsmärtor i höft och bäcken, samt bidrar till ökad rörlighet i benen.

En mycket bekväm träningsmaskin för två annars svårtränade muskelgrupper .

Gluteus-Rumpmaskin CL Fitness

Med denna träningsmaskin kan du träna hela baksida lår och rump-muskulaturen genom en enkel inställning.

Med ett gediget viktmagasin och mycket högklassigt svetsarbete är detta en träningsmaskin som tål åratal av hård användning och som passar utövare oavsett om de är nybörjare eller avancerade.

Gluteus-Rumpmaskin CL Fitness

Gluteus-Rumpmaskin CL Fitness, denna maskin används genom att utövaren med hjälp av benen trycker en vikt eller någon slags motstånd ifrån sig.

Nu när alla vill träna upp rumpan så är Gluteus-Rumpmaskin CL Fitness en av de mest använda styrkemaskinerna på gymmet.

Få övningar ger sådan stark känsla av träning och efter ett ordentligt set i Gluteus-Rumpmaskin är det ibland svårt att gå uppför nästa trappa man möter.

Ben och rumpmuskulaturen är dock en mycket stark och uthållig muskelgrupp och för att det ska gå att pusha den ordentligt så behövs en solid maskin som tål lite extra slitage.

Denna gymmaskin är gjord för tuffa tag trots sitt låga pris, och kräver minimalt med underhåll så att du kan fortsätta använda den i flera år.

På grund av det låga priset så tycker jag, MaXimus som tränat styrketräning sedan mitten av 1970-talet att denna klassiska Benmaskin är den bland de bästa på gymmarknaden.

Populärast just nu:

Löpband LCX 425T CYBEX

Crosstrainer Indoor Walking2

Bodypump-set

Sveriges Populäraste Spinningcykel Supreme Body Bike

Concept Rodd modell DPM5 Svart

Crosstrainer 95T Black LifeFitness

Hantlar Vinyl 2x5kg

GymPartner Träningsutrustning säljer främst Gymutrustning eller kompletta Gymmen du är välkommen att komma och prova all annan utrustning såsom Benpress, Benspark, Bencurl, Lårcurl, Benmaskiner, Hacklift, GymPartner, GrandMaster, i vår utställning i Mölndal.

Köp begagnad gymutrustning i hög kvalitet

Les Mills Bodypump skivstångsset från GYMPARTNER | GymPartner

GymPartner Presenterar Baltic Fitness

GYMUTRUSTNING PÅ GYMAUKTIONER.SE

Sveriges Företag på Hitta.se 2022